Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Грибок нігтів (оніхомікоз) – це хронічне інфекційне захворювання, що викликається впливом хвороботворних грибкових мікроорганізмів. Відноситься до категорії інфекційних захворювань і передається при безпосередньому контакті з зараженим людиною, а також через побутові предмети, предмети гігієни, одяг і взуття. Найчастіше оніхомікоз передається всередині сім’ї. Іншими частими місцями зараження є лазні, сауни, басейни, манікюрні та педикюрні салони в яких не дотримуються належним чином правила гігієни і безпеки.

Діти рідко хворіють на оніхомікоз, завдяки швидкій регенерації клітин, але в рідкісних випадках грибок нігтів може з’явитися і у них. Найбільш поширена причина розвитку грибкової інфекції – знижений імунітет організму в результаті віку або деяких захворювань (наприклад, цукрового діабету). Люди похилого віку більш схильні до зараження грибкової інфекції ще й через зниженою клітинної регенерації.

Грибок нігтів не проходить самостійно. Для остаточного позбавлення від грибкової інфекції, необхідно повністю знищити мікроорганізми грибка.

На початковій стадії захворювання уражаються міжпальцеві складки, а потім нігті. Іноді збудник проникає безпосередньо в нігтьову пластинку. Інкубаційний період може тривати кілька місяців.

З плином часу грибкове ураження нігтів приймає важкий характер. Нігтьові пластинки деформуються і товщають, ускладнюючи носіння взуття і догляд за ними. Крім цього, пошкодження нігтьових пластинок на ногах нерідко приводити до травмування м’яких тканин і до більш серйозних бактеріальних інфекцій. Не виключена ймовірність алергізації організму через тривале співіснування людини з грибком – чужорідним організмом.

Симптоми грибка нігтів

Небезпека грибкового ураження нігтів полягає ще і в тому, що тривалий час після зараження симптоми не проявляються. А перші симптоми не викликають больових відчуттів або дискомфорту. Тому пацієнти звертаються до дерматолога вже після того, як захворювання переходить в хронічну стадію. Лікарі дерматологічного відділення рекомендують записатися на прийом відразу ж при появі таких симптомів, як:

  • нігті стають шорсткими і ламкими;
  • спостерігається деформація форми нігтів;
  • запалюються тканини навколо нігтів;
  • розшарування нігтів;
  • нігті стають тьмяні і непрозорі, утворюються коричневі, чорні або жовті ділянки.

Шляхи зараження оніхомікозів

Ризик заразитися грибковими інфекціями, в тому числі і грибком нігтів, залишається мінімальним для людей з хорошим імунітетом, здоровим станом шкіри, що дотримують правила гігієни. Поразка часто відбувається через садна, тріщини в шкірному покриві, гіпертрофовані ділянки нігтів і шкіри. Велика ймовірність зараження через травму, викликану носінням тісного взуття. Крім цього можна виділити фактори, що сприяють розвитку грибкової інфекції:

  • варикоз;
  • зниження імунітету;
  • носіння гумового взуття і пітливість;
  • ендокринні та судинні захворювання;
  • плоскостопість і вузькість міжпальцевих проміжків.

Лікування грибка нігтів

При своєчасному зверненні до дерматолога, вже при перших же симптомах онихомикоза, є велика ймовірність повністю позбутися від грибкової інфекції за короткий проміжок часу. Якщо захворювання перейшло в хронічну стадію, тривалість лікування значно збільшується.

У сумському медичному центрі ТОВ “ВЕРБА МЕДІКАЛ”, досвідчені дерматологи визначать вид грибкового захворювання вже на первинному огляді. При необхідності призначаються додаткові аналізи, для виявлення супутніх захворювань.

Методи лікування і препарати підбираються індивідуально. Комплексна терапія спрямована не тільки на знищення грибкових мікроорганізмів, але також на загальне підвищення імунітету. Лікар проконсультує і надасть докладні рекомендації щодо профілактики і запобігання поширенню грибкової інфекції.

Записатися на прийом до дерматолога в Сумах ви можете за телефоном нашої клініки або через форму записи на нашому сайті.