Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Проктологічне відділення

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Проктологія  >  Проктологічне відділення

Перелік захворювань, які діагностують і лікують проктологи медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ»

Геморой

Це захворювання, яке характеризується варикозним (вузлуватим) розширенням вен нижніх відділів прямої кишки. Це досить поширене захворювання і за даними статистики захворюваність в деяких країнах досягає 75%.

Хронічний геморой має 4 стадії:
І стадія – проявляється кровотечами, гемороїдальні вузли не випадають;
ІІ стадія – гемороїдальні вузли випадають при напруженні і вправляються самостійно;
ІІІ стадія – гемороїдальні вузли випадають і вправляються тільки ручним методом;
ІV стадія – гемороїдальні вузли випадають в стані спокою і не вправляються чи знову випадають відразу після вправляння.

Докладніше
Парапроктит

Це гостре запалення навколопрямокишкової клітковини, обумовлене поширенням запального процесу з анальних залоз. Гострий парапроктит є найпоширенішим захворюванням в практиці невідкладної хірургічної проктології.

  • гострий біль в анальної області,
  • висока температура тіла,
  • наявність болісного ущільнення в області ануса або сідниці
Докладніше
Тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів

Це одна з найпоширеніших хвороб нашого суспільства. Хвороба виникає, коли внаслідок запалення вен в задньому проході на їх внутрішніх стінках починає згортатися кров, утворюючи згустки (тромби).

Класифікація захворювання:

1 Ступінь – тромбоз вузлів без запальної реакції;
2 Ступінь – тромбоз вузлів з їх запаленням;
3 Ступінь – тромбоз вузлів з їх запаленням і переходом запалення на підшкірну клітковину, з набряком періанальної шкіри, некрозом слизової оболонки вузлів

Докладніше
Гостра анальна тріщина

Це спонтанно виникаючий дефект (розрив) слизової оболонки анального каналу з рівними краями.

Для анальної тріщини характерні скарги на болі в області заднього проходу під час і після дефекації, виділення крові під час дефекації в калі і туалетному папері.

Тріщина називається гострою, якщо захворювання триває менше 3-х місяців. При цьому відсутні рубцеві зміни в області країв та дна анальної тріщини.

Докладніше
Хронічна анальна тріщина

Це дефект (виразка) слизової оболонки анального каналу з рубцево зміненими краями.

Для анальної тріщини характерні скарги на гострі болі в області заднього проходу під час і після дефекації, виділення крові під час спорожнення.

Анальна тріщина вважається хронічною, якщо є один з наступних критеріїв:

  • тривалість захворювання з моменту першого епізоду больового синдрому понад 3-х місяців;
  • «вартовий» горбик;
  • рубцеві края;
  • наявність волокон внутрішнього сфінктера на дні дефекту;
  • Фіброзний поліп анального каналу.
Докладніше
Анальні бахромки

Анальні бахромки називають ще хронічним зовнішнім гемороєм. Це складки шкіри в анальної області, з розташованим всередині клубочком варикозних розширених гемороїдальних вен. Найчастіше причиною анальної бахромки є перенесений тромбоз гемороїдальних вузлів. Також причиною можуть бути запори. Дуже часто поява зовнішніх вузлів у жінок провокують вагітність і пологи.

Докладніше
Свербіж анального каналу

Анальний свербіж може бути самостійним захворюванням, без наявних ​​причин прояви, або симптомом іншого захворювання. Причинами можуть стати наявність глистів; часті запори; порушення правил гігієни та ін. Серед захворювань, що викликають анальний свербіж – геморой; анальні кондиломи; анальні тріщини; параректальної свищ тощо.
Анальний свербіж може виникати раптово і різко (гостра форма захворювання) або мати поступове загострення (хронічна форма).
Лікування анального свербежу безпосередньо залежить від форми захворювання і причин його виникнення. У зв’язку з наявністю безлічі можливих причин, важливо звернутися до проктолога при будь-яких проявах свербіння в задньому проході.

Докладніше
Поліп прямої кишки

Поліп прямої кишки – це доброякісне утворення, круглої форми, формується на стінці кишечника. Поліпи бувають поодинокими або груповими. При збільшенні в розмірах викликають відчуття неповного випорожнення кишечника; часті позиви на дефекацію; відчуття стороннього тіла. Найчастіше виникає як результат тривалого запального процесу.
Поліпи великих розмірів можуть переростати в злоякісне утворення. Стають причиною непрохідності кишечника. Можуть стати причиною утворення анальної тріщини.
Єдиний ефективний метод лікування поліпа прямої кишки – хірургічне видалення. Терапевтичного методу лікування не існує.

Докладніше
Поліп анального каналу

Поліп анального каналу – це новоутворення кулястої форми, що утворюється на слизової анального каналу. Існує ризик трансформування поліпів великих розмірів в злоякісну пухлину. Виникають поліпи в результаті деяких проктологічних захворювань; травмуванні анального каналу; хронічного запального процесу. Захворювання має спадкову схильність.
З ростом поліпів виникає дискомфорт, печіння, свербіння в задньому проході; наявність крові і слизу в калі.
Хірургічне видалення поліпа анального каналу – єдиний ефективний метод лікування, без рецидиву. Консервативне лікування може дати короткочасне полегшення, але не порятунок від поліпів.

Докладніше
Ректоцеле

Ректоцеле – проктологічне захворювання, виражене в випинанні передньої стінки прямої кишки в бік піхви. Найчастіше причиною патології стає ослаблення ректовагінальной перегородки після перенесених складних пологів, порушення мікроциркуляції крові і лімфи в органах малого тазу, збільшений тиск в очеревині, викликане деякими хронічними захворюваннями та інші.
Виникають такі симптоми як: помилкові позиви до спорожнення кишечника; напружена дефекація; відчуття неповного випорожнення; постійне відчуття дискомфорту в області заднього проходу.
Зволікання з лікуванням може стати причиною геморою, анальних тріщин, криптита та інших проктологічних захворювань.
Лікування ректоцеле можливо консервативним методом на ранніх стадіях захворювання. На другій і третій стадії розвитку необхідно хірургічне втручання.

Докладніше
Анальні папіломи

Анальні папіломи – це новоутворення навколо анального отвору або на стінках анального каналу, що розвиваються на шкірі або слизовій. Папілома має вигляд бородавки. На початковому етапі захворювання, анальна папілома залишається непомітною, оскільки не викликає дискомфорту або хворобливих відчуттів. Має спочатку розмір з сірникову головку, але папілома має денденцію до зростання.

При збільшенні в розмірі папілома викликає дискомфорт, відчуття чужорідного тіла в анальному каналі, анальний свербіж. З подальшим зростанням папіломи можуть запалюватися, викликати сильні болі, кровотечу. Процес дефікації стає складнішим і болючим.
Лікування анальних папілом можливе тільки шляхом їх видалення.

Докладніше
Анальні кондиломи

гострі новоутворення на слизовій оболонці всередині анального каналу або на шкірі навколо заднього проходу (ануса). У початковій стадії схожі на бородавки невеликого розміру і практично не викликають дискомфорту. Часто виявляються тільки після збільшення в розмірах. Існує небезпека малігнізації – переростання в злоякісне утворення.

Симптоми: кровотеча і виділення слизу під час дефекації; відчуття стороннього тіла; свербіж і печіння в анальної зоні. Крім цього кондиломи є причиною постійного інфікування.

Докладніше
Криптит

запалення морганіевой крипти, поглиблення в анальному каналі на кордоні з прямою кишкою. Причини криптита: порушення випорожнення кишечника (запори або діарея); пошкодження стінок крипти твердими компонентами калу; проктологічні захворювання, наприклад, геморой або анальні тріщини.
При запаленні крипти спостерігаються болі і печіння в прямій кишці; свербіж і почервоніння шкіри навколо анального отвору; домішки в калі крові, слизу або гною; відчуття стороннього тіла. Хронічна форма криптита призводить до утворення рубців і деформації крипти; утворення неповного свища; може стати причиною гнійного проктиту і гострого парапроктиту.

Докладніше
Параректальний свищ

патологічне сполучення (канал) між прямою кишкою і суміжними тканинами, що виникають в результаті тривалих запальних процесів. Захворювання має 4 ступеня складності: легкий ступінь (прямий свищевий хід, без рубців, без гною і інших виділень); середній ступінь (утворення рубців біля внутрішнього отвору свищевого ходу); среднєважкий ступінь (утворення вузького отвору у вхідному свищевому каналі); важкий ступінь (безліч рубців, виникають гнійники і інфільтрати).
У період загострення захворювання посилюються больові відчуття в прямій кишці, в низу живота або в тазу. Болі можуть посилюватися при дефекації або при кашлі; спостерігаються свербіж і печіння навколо ануса; порушення каловідділення. Можливе підвищення температури, головний біль і ознаки інтоксикації. Лікування параректальної свища можливо тільки хірургічне.

Докладніше
Епітеліальні куприкові ходи (куприкова кіста)

Епітеліальний куприковий хід (кіста куприка) – це утворення під шкірою в міжсідничній складці порожнини у вигляді тунелю або каналу. Дана патологія може бути придбаної (результат неправильного росту волосся, що врізаються в шкіру) або вродженої (розвивається внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку). Порожнина перебуває на глибині 2-3 см, ніяк не пов’язана з куприком і кістками, може має один або кілька виходів на поверхню шкіри.
Загострення захворювання викликає дискомфорт в області куприка і попереку; набряклість на шкірі в крижово-куприкової області; почервоніння шкіри в проекції знаходження кісти; гострі або тупі болі, в проекції куприка під час сидіння або швидкої ходьби, бігу. При відсутньому лікуванні запалення прогресує, розвивається абсцес. Спостерігається загальна інтоксикація, слабкість, підвищується температура тіла, з’являються головні болі, нудота. З норицевого отвору може виділятися гнійне виділення.
Ефективне лікування копчиковой кісти тільки хірургічне видалення. Консервативні методи лікування можуть дати лише тимчасовий результат з подальшим рецедивов.

Докладніше