Пн.- Пт. 09:00 - 17:00

Сб.        09:00 - 15:00

+38 050 407 77 87

verba.medical@gmail.com

Пр-т. М.Лушпи 31А

м. Суми

 

Відділення дерматології

Верба Медикал  >  Наші послуги   >  Дерматологія  >  Відділення дерматології

Перелік захворювань, які діагностують і лікують дерматологи медичного центру ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ»

Загальна дерматологія

Захворювання, що вражають переважно дорослих і майже не зустрічаються серед дітей

Демодекоз шкіри

Демодекоз – це паразитарна інвазія, викликана мікроскопічним кліщем роду Демодекс (Demodex folliculorum і Demodex brevis), що вражає шкіру обличчя та повік.

Даний паразит відноситься до умовно-патогенної мікрофлори, він виявляється в 80% випадках на шкірі здорових людей. В середньому на шкірі людини виявляється 1-2 кліща на 1 см2, а у хворих на демодекоз їх кількість може досягати 60 на 1 см2.

Найчастіше демодекозні осередки розташовуються в області носогубного трикутника (носо-губна складка, крила носа і підборіддя), рідше на носі, лобі, щоках, повіках.

Докладніше
Родимки (невус)

Родимка (невус) – це доброякісне пігментне утворення на шкірі, яке підноситься над нею або розташоване на рівні шкірних покривів. Зазвичай на тілі людини до 40 родимок, які найчастіше розташовуватися в місцях, що піддаються впливу ультрафіолетового випромінювання.

Зазвичай дані утворення нешкідливі для пацієнтів, але іноді можуть стати проблемою для його здоров’я і життя, перероджуючись в злоякісну пухлину (меланому).

Якщо родимка почала турбувати потрібно терміново записатися на прийом до дерматолога і отримати докладну консультацію лікаря. Необхідно провести обстеження і визначити тип родимки, ризик її малігнізації (малігнізація) і вибрати необхідну тактику.

Докладніше
Псоріаз

Псоріаз – запальне шкірне захворювання, що проявляється плямами потовщеної лускатої шкіри червонуватого відтінку. Псоріаз не є вірусним захворюванням, і не передається при контакті з хворим. Захворювання може мати хронічну або рецидивуючу форму. Псоріаз це генетично зумовлене захворювання, тому повноцінне лікування псоріазу включає в себе багато факторів, за допомогою яких можна контролювати захворювання. Призначити ефективне лікування псоріазу може тільки лікар, і тільки після ретельного обстеження. Самолікування, в кращому випадку, може дати лише тимчасовий ефект, але часто буває безрезультатним.

Докладніше
Рожеві вугри (розацеа)

Розацеа (інша назва рожеві вугри) – це хронічне захворювання шкіри обличчя, яке проявляється у вигляді почервоніння з подальшим виникненням на шкірі гнійників і горбків. Захворювання рецидивуюче, має стадийную форму перебігу. Локалізується переважно на обличчі (центральної частини), але може також поширюватися на груди і спину.
З найпоширеніших факторів, що провокують розацеа, виділяються такі, як:

 • вплив прямих сонячних променів, перепади високих і низьких температур;
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту і ендокринної системи;
 • вплив комедогенной косметики косметики, тонуючих засобів.

Залежно від стадії захворювання тривалість лікування може займати від декількох тижнів, до декількох місяців. Метод лікування, препарати і процедури підбираються індивідуально. Важливо пам’ятати, що чим раніше почати лікування розацеа, тим воно буде швидше і ефективніше.

Докладніше
Лентіго

Лентиго – це пігментні плями на шкірі, викликані локальним скупченням пігменту меланіну. Візуально лентіго – плями коричневого кольору, з округлими межами і чіткою формою. Новоутворення є доброякісним. Виділяють кілька видів лентіго:

 • вроджене лентіго;
 • сонячне лентіго;
 • юнацьке лентіго;
 • старече лентіго.

Лентіго, як правило, не несе в собі небезпеку для організму і його лікування / видалення несе чисто косметичний характер. Метод лікування лентіго підбирається індивідуально, оскільки загального «шаблонного» методу не існує.

Докладніше
Ксантома (ксантелазма)

Ксантома – доброякісне новоутворення шкіри, жовтувато-білого кольору і тестоватої консистенції. Переважно виникає на шкірі верхніх повік, у внутрішнього краю ока. Ксантома безболісна, утворення може бути одиничним і множинним. Проявляється раптово, при цьому не виникає будь-яких попередніх симптомів у вигляді свербежу або почервоніння. Причини виникнення ксантоми зазвичай пов’язані з порушенням жирового обміну при різних захворюваннях.
Певного специфічного лікування ксантоми немає. У більшості випадків необхідно лікувати захворювання, що стало причиною виникнення ксантоми або причиною порушення жирового обміну. Видалення ксантоми в сумському медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» проводитися з використанням радіохвильового обладнання. Метод не призводить до рецидиву ксантоми, не залишає явних рубців і має високий косметичний ефект.

Докладніше
Рожевий лишай Жибера

Рожевий лишай Жибера (пітиріаз рожевий, хвороба Жибера, розеола лущиться) – це гострий запальний дерматоз, що виявляється у вигляді овальних або монетоподібних плям і папул, що лущаться. За найбільш поширеною теорії, захворювання має вірусну природу. Найчастіше виникає в осінній або в весняний період. До лишаю Жибера схильні в основному підлітки, але вкрай рідко зустрічається в дитячому і в зрілому віці.
Починається з одного-двох рожевих плям, розміром 3-5 см. За 7-10 днів з’являється множинне висипання овальних або круглих плям. Рожевий лишай проходить самостійно через 5-9 тижнів. Але через схожість симптомів рожевого лишаю з іншими, більш серйозними захворюваннями, рекомендується звернутися до дерматолога при перших же симптомах.

Докладніше
Псоріаз волосистої частини голови

Псоріаз – це рецидивуюче хронічне захворювання мультифакторіальної природи. У 60-70% випадків всіх захворювань, псоріаз проявляється на шкірі голови. І найбільш часто псоріаз на голові з’являється або загострюється в зимовий період.
Проявляється псоріаз на голові у вигляді дрібного лущення або товстих лусочок, поразка може бути великою або поодинокими плямами. Супроводжується свербінням, почервонінням шкіри, різним ступенем лущення і можливим почуттям стягування шкіри голови.
Лікування псоріазу волосистої частини голови може займати тривалий час. Тому дерматологи рекомендують звернутися до лікаря при перших же симптомах псоріазу.

Докладніше
Грибкові захворювання нігтів (оніхомікоз)

Грибок нігтів (оніхомікоз) – це хронічне інфекційне захворювання, що викликається впливом хвороботворних грибкових мікроорганізмів. Відноситься до категорії інфекційних захворювань і передається при безпосередньому контакті з зараженим людиною, а також через побутові предмети, предмети гігієни, одяг і взуття. Найчастіше оніхомікоз передається всередині сім’ї. Іншими частими місцями зараження є лазні, сауни, басейни, манікюрні та педикюрні салони в яких не дотримуються належним чином правила гігієни і безпеки.
Симптоми грибка нігтів:

 • нігті стають шорсткими і ламкими;
 • спостерігається деформація форми нігтів;
 • запалюються тканини навколо нігтів;
 • розшарування нігтів;
 • нігті стають тьмяні і непрозорі, утворюються коричневі, чорні або жовті ділянки.

При своєчасному зверненні до дерматолога, вже при перших же симптомах онихомикоза, є велика ймовірність повністю позбутися від грибкової інфекції за короткий проміжок часу. Якщо захворювання перейшло в хронічну стадію, тривалість лікування значно збільшується.

Докладніше
Лупа

Лупа – це захворювання шкіри, викликане грибком Malassezia globosa. Грибок присутній в мікрофлорі шкіри голови і активізуєтся під впливом деяких провокуючих чинників, прискорюючи процес регенерації клітин. Надлишкові клітини шкіри злущуються у вигляді білих лусочок. Захворювання може супроводжуватися свербінням і палінням шкіри. При відсутності лікування лупа може стати причиною себореї, що згодом може привести до облисіння.
Лікування лупи може бути тільки індивідуальним, з причини існуючих різних факторів появи лупи, а також індивідуальних особливостей організму.

Докладніше
Єритема

Еритема – це специфічне почервоніння шкіри, викликане припливом крові до капілярів. Часто це нормальний стан шкіри, яке швидко проходить. Однак якщо воно довго зберігається, це може свідчити про патологічні процеси, такі як алергія, інфекція, запалення і т.д. Існує декілька видів еритем:

 • інфекційна;
 • вузлувата;
 • ексудативна багатоформова;
 • мігруюча;
 • фіксована еритема.

Діагностувати еритему і визначити ту чи іншу форму можна шляхом проведення лабораторних досліджень і клінічних даних.

Докладніше
Нейродерміт волосистої частини голови
Гіпертрихоз (надмірний ріст волосся)
Гірсутизм (ріст волосся за чоловічим типом у жінок)
Злоякісні пігментні пухлини
Дерматофіброма
Кандилома
Фотодерматоз
Червоний плоский лишай
Парапсоріаз

Дитяча дерматологія

Захворювання, що виникають переважно у дітей, але не рідко зустрічаються і в дорослому віці

Акне (вугрова хвороба)

Акне (вугрева хвороба) – це хронічне запальне захворювання, що вражає сальні залози і волосяні фолікули шкіри. Локалізується переважно на обличчі, спині та у зоні декольте. Зазвичай ця патологія зустрічається серед підлітків віком від 15 до 25 років.

Виділяють 4 ступеня тяжкості вугрової хвороби і відповідно методи лікування різні. Слід зазначити, що легка та середня ступені лікується лікарем дерматологом. А от важка та дуже важка ступені лікуються спільно з ендокринологом, гастроентерологом, імунологом, психологом, іноді пластичним хірургом. Тому в край важливо звернутися до лікаря якомога раніше. Це запорука швидкого одужання.

Докладніше
Контагіозний молюск

Контагіозний молюск – це захворювання шкіри, вірусного характеру, проявляється у вигляді скупчення куполоподібних папул з вдавленням посередині. Серйозної небезпеки для людини не представляє, але зовні може бути схожий на інші, більш серйозні захворювання шкіри. Лікування контагіозного молюска необхідно для запобігання розповсюдженню вірусу і для викорінення косметичного дефекту.

Докладніше
Папіломи

Папіломи – це доброякісне бородавчасте утворення на «ніжці», що найчастіше вражає шкіру на обличчі, шиї, в пахвових ямках, пахових складках або під грудьми. Папіломи мають схильність до розростання і збільшення в розмірах. При досягненні великих розмірів, виникає небезпека перетворення пухлини в злоякісну. Тому рекомендується не відкладати візит до лікаря дерматолога і якомога раніше обстежити ці шкірні утворення.
Видалення папілом необхідно не тільки в косметичних цілях. Але також, для попередження травмування папіломи або її перетворення в злоякісну. У медичному центрі ТОВ «ВЕРБА МЕДІКАЛ» ввідділенні дерматології видалення папілом проводиться методом радіохвильової коагуляції.

Докладніше
Екзема

Екзема – це гостре або хронічне запальне захворювання шкіри неінфекційного характеру, яке супроводжується свербінням, почервонінням, запаленнями і висипом, утворенням безліч дрібних бульбашок з рідиною. Захворювання поділяєтся на типи:

 • справжня екзема – виникає від впливу різних внутрішніх і зовнішніх факторів;
 • професійна екзема, що виникає в результаті тривалого впливу на шкіру певного хімічної речовини;
 • мікробна екзема, виникає від тривалого запального процесу, викликаного грибками або бактеріями;
 • варикозна екзема, що виникає, в основному, на нижніх кінцівках, як наслідок неправильного кровообігу при варикозних захворюваннях
Докладніше
Себорея шкіри

Себорея шкіри або себорейний дерматит – це патологічний стан шкіри, викликане порушенням роботи сальних залоз. Найчастіше проявляється на шкірі голови, але може з’являтися і на тілі. Являє собою сверблячий червоний висип на шкірі що лущиться. При відсутності лікування себорея може посилитися вторинною інфекцією, дерматитом, екземою.
Лікування себореї має комплексний підхід, але найбільш ефективний метод лікування визначає тільки лікар після огляду. Можливо буде потрібно консультація фахівця іншого профілю, яка покликана виключити ймовірність того, що себорея шкіри насправді є симптомом іншого захворювання.

Докладніше
Осередкове облисіння (алопеція)

Осередкове облисіння або гніздова алопеція – захворювання, що характеризується ураженням волосяних фолікулів, стійким або тимчасовим випаданням волосся. Алопеція є аутоімунним захворюванням з генетичною схильністю. Провокуючими факторами облисіння можуть бути:

 • стреси;
 • вірусні та бактеріальні інфекції;
 • захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак);

та ін.
Лікування алопеції комплексне. Використовуються зовнішні препарати, що стимулюють ріст волосся; ін’єкції глюкокортикостероїдів в осередок; прийом таблетованих препаратів; PRP і мезотерапія; криомассаж. Оцінка ефективності отриманого пацієнтом, медикаментозного лікування в динаміці проводиться за допомогою тріхоскопіі.

Докладніше
Лишай

Лишай – це шкірне захворювання, викликане грибковою або вірусною інфекцією, що викликає зміну структури і кольору шкіри. Передається контактним шляхом від зараженої людини або від тварин. Може передаватися через засоби гігієни або одяг. Існує кілька видів лишаю:

 • стригучий лишай;
 • кольоровий лишай (висівковоподібний або різнокольоровий);
 • рожевий лишай (лишай Жибера);
 • оперізуючий лишай;
 • червоний плаский лишай;
 • лускатий лишай, (псоріаз).

Лікування лишаю залежить від його виду. У нашій клініці метод лікування і комплекс препаратів підбирається індивідуально.

Докладніше
Дерматит

Дерматит – це запальна реакція шкіри на різні подразники хімічної, фізичної або біологічної природи. Характеризується такими проявами:

 • почервоніння;
 • набряки;
 • свербіж;
 • утворення кірки;
 • лущення;
 • утворення міхурів, пухирів (іноді).

Розрізняють декілька видів дерматитів, які відрізняються симптомами, локалізацією, причиною захворювань. Лікування дерматиту не може бути шаблонним. Визначити вид, форму і ступінь захворювання може тільки лікар. Зазвичай для лікування дерматиту використовується комплексний метод, що впливає на викорінення самих причин виникнення захворювання.

Докладніше
Свербіж шкіри голови

Свербіж шкіри голови це постійне або тимчасове роздратування шкірної ділянки. Найчастіше свербіж є відповідною реакцією організму на подразник, проте не рідко це явище може бути симптомом якого-небудь захворювання.
Причини появи свербежу:
1. Себорея (себорейний дерматит);
2. Алергічні реакції на засоби по догляду за волоссям;
3. дерматофітозами (лишай);
4. Різні стресові фактори;
5. Псоріаз волосистої частини голови;
6. Паразити (воші, кліщі і т.п.).

Докладніше
Гусяча шкіра (фолікулярний гіперкератоз)

Гусяча шкіра або фолікулярний гіперкератоз – дерматологічне захворювання, яке виражається в надмірному зроговінні шкіри, що виникає в результаті порушення процесу відновлення клітин. Найчастіше локалізується на щоках, плечах, стегнах і сідницях. Гусяча шкіра має певну сезонність: загострюється в холодну пору року і практично повністю припиняється влітку. Найчастіше спостерігається у дітей, але іноді рецидивує в зрілому віці. Захворювання загострюється в період статевого дозрівання і в більшості випадків проходить само собою з віком.
Лікування гусячої шкіри – це комплексна терапія, спрямована на зниження симптомів і поліпшення зовнішнього вигляду шкіри. З причини того, що фолікулярний гіперкератоз має генетичну схильність, позбутися від даного захворювання повністю не можна. Метод лікування і необхідні препарати підбираються індивідуально.

Докладніше
Кропив'янка

Кропив’янка – це алергічне шкірне захворювання, яке характеризується появою на шкірі (рідше на слизових оболонках) обмежених висипань (пухирів) різного розміру і форми. Супроводжуються сверблячкою. Пухирі можуть бути щільні або набряклі, червоного або рожевого кольору. Вогнища кропив’янки з’являються на будь-якій ділянці шкіри, включаючи долоні і підошви. Існують 12-24 години. Може розвиватися з ангіоневротичним набряком.
При лікуванні кропив’янки в першу чергу необхідно виключити прийом провокують медичних препаратів або продуктів харчування. Методи лікування, а також препарати визначаються індивідуально.

Докладніше
Піодермії

Піодермії – це група гнійно-запальних дерматологічних захворювань, викликаних гноеродной мікрофлорою – піококки, стафілококи і стрептококи. Серед шкірних захворювань у дітей піодермії займають перше місце. Найбільш частими проявами стафілодермій є остіофолікуліти і фолікуліт, а стрептодермії і змішаних гнійничкових інфекцій шкіри – імпетиго.
Діагностика піодермій в клініці ТОВ “ВЕРБА МЕДІКАЛ” здійснюється на основі клінічного обстеження пацієнта лікарем дерматовенерологом. Для підтвердження діагнозу вміст елементів висипу вирушає на бактеріологічне дослідження. Відповідно до особливостей клінічного перебігу дерматозу у кожного конкретного пацієнта, лікар підбирає максимально ефективний метод лікування піодермії.

Докладніше
Грибкові захворювання шкіри

Грибкові захворювання шкіри займають перше місце серед інфекцій. Дуже заразні. Інфекція передаються при безпосередньому контакті із зараженою людиною або твариною, а також через предмети побуту та гігієни (наприклад рушники), одяг, взуття. Заразитися грибковою інфекцією легко в місцях громадського користування, особливо з підвищеною вологістю:

 • лазні, сауни, басейни;
 • тренажерні зали;
 • масажні кабінети;
 • манікюрні салони;
 • перукарні та салони краси;
 • готелі;
 • пляжі.

Лікування грибкових захворювань шкіри може бути тривалим процесом. Це залежить від стадії розвитку захворювання, його виду та локалізації. У нашій клініці для лікування грибкових інфекцій застосовують комплексний, індивідуальний підхід, спрямований не тільки на лікування захворювання, але також на виявлення супутніх захворювань, зміцненню імунної системи і на запобігання поширенню інфекції.

Докладніше
Іхтіоз

Іхтіоз – це група дерматозів, які характеризуються порушенням зроговіння, що клінічно проявляються потовщенням рогового шару епідермісу, сухістю шкіри, вираженим лущенням. У ряді випадків супроводжуються запальною реакцією і утворенням пухирів.
Головною причиною виникнення іхтіозу є мутація в генах. Але причинами іхтіозу можуть також бути:

 • патології щитовидної залози;
 • порушення роботи статевих залоз;
 • нестача вітамінів;
 • патології надниркових залоз, гормональні порушення;
 • патології в серцево-судинній системі.

Методи лікування іхтіозу в нашому медичному центрі підбираються індивідуально для кожного пацієнта, після первинного огляду дерматологом і проведення додаткових методів обстеження, якщо це необхідно.

Докладніше
Гемангіоми

Гемангіома – доброякісні судинні утворення червоного, блакитного кольору, які виникають в перші роки життя. Гемангіома в даний час це досить поширена проблема. Гемангіоми поділяються на вроджені та немовлятські. Розрізняють одиничні і множинні пухлини. Гемангіома являє собою утворення червоного або багряного кольору, що виступає над поверхнею шкіри, яке має чіткі межі. Поверхня утворення гладка. При натисканні пальцем це судинне утворення стає блідим, але через кілька секунд знову набуває первинний колір.
Залежно від стадії захворювання можуть використовуватися такі методи лікування:

 • медикаментозні;
 • оперативні;
 • прогресивні (електрокоагуляція, лазер, кріодеструкція).
Докладніше
Герпес

Герпес або герпетична інфекція – антропонозное вірусне захворювання, яке викликається вірусом простого герпесу 1 і 2 типів, передається переважно контактним шляхом.
Характеризується ураженням шкіри і слизових оболонок, нервової системи, очей, сечостатевої системи і інших, внутрішніх органів, переходить в хронічну рецидивуючу форму. Джерелом інфекції є хвора людина і вірусоносій.
Передача збудника відбувається повітряно-крапельним шляхом при (ВПГ I), а також при контакту (ВПГ II), зокрема, статевим шляхом (ВПГ II). Вхідними воротами інфекції є пошкоджена шкіра і слизові оболонки. Після інфікування вірус герпесу зберігається в організмі людини
протягом усього життя.
У нашій клініці метод лікування герпесу підбирається досвідченими дерматологами індивідуально, після огляду і додаткових клінічних обстежень.

Докладніше
Зміни нігтів

Деформація нігтів – різні зміни поверхні нігтьових пластин, викликані ендогенними або екзогенними причинами. У нормі нігтьові пластинки мають рівну, гладеньку, злегка опуклу форму; правильні контури; безбарвну (матову або злегка блискучу) поверхню.
Існують вроджені та набуті деформації нігтів. У багатьох випадках деформацію нігтів викликає грибкові ураження – оніхомікози. Поширеними причинами деформації нігтів є шкірні захворювання, такі як, червоний плоский лишай, псоріаз, екзема.
При появі деформації нігтів необхідно звернутися до дерматолога. Під час огляду нігтьових пластин під лампою-лупою і дерматоскопом в медичному центрі ТОВ “ВЕРБА МЕДІКАЛ” досвідчений дерматолог оцінить форму, колір, товщину, твердість, прозорість нігтів. Визначити причину оніходістрофіі може допомогти мікроскопія нігтьових пластин на гриби.

Докладніше
Підвищена пітливість (гіпергідроз)
Підвищена пітливість (гіпергідроз)
Грибок волосся
Непухлинні пігментні ураження шкіри
Бородавки
Капілярна мальформация (винної плями)
Мікози (грибок шкіри, нігтів або волосся)
Тріхоптілоз